Pasaka_atnaujintas stilius_ill v01_plane

Susitikimai

Kviečiame Pasakos vaikus į įdomius virtualius susitikimus su kūrybingais žmonėmis iš Lietuvos! 

 

Kas gali būti smagiau, nei lavinti lietuvių kalbą tyrinėjant ir pažįstant Lietuvos kultūrą? 

Dvikalbystės mitai 

Prisijunkite prie Pasakos bendraįkūrėjos Eglės virtulaus susitikimo, kuriame ji pasidalins savo žiniomis bei duos naudingų patarimų, kaip auginti vaikus, kalbančius keliomis kalbomis. Eglė baigė bakalauro ir magistro kalbotyros studijas Jorko ir UCL universitetuose, kur gilinosi į vaikų kalbos įsisavinimo bei antros kalbos mokymosi teorijas, tyrinėjo dvikalbystės ypatumus. 

Kokie gi tie dvikalbystės mitai ir kaip padėti savo dvikalbiui (ar daugiakalbiui) vaikui geriau kalbėti lietuviškai? Susitikime jau šį šeštadienį!

Balandžio 24d., šeštadienį, 10AM (GMT+1)

Susitikimas su Kristina Savickyte

Žinoma aktorė bei edukatorė kviečia Pasakos vaikus nertis į „Pasakišką kelionę į Lietuvą“ – kur keliausime iš bet kurio pasaulio kampelio padedami pasakų, folkloro, tradicijų.

Kelionės – tikros ar įsivaizduojamos - plečia vaikų akiratį, ugdo kritinį mąstymą, žadina smalsumą, norą pažinti ir save, savo papročius, kultūrą, gerbti mūsų skirtingumą, tuo pačiu ieškant bendrystės. 

O keliaudami kartu lavinsime vaizduotę, lietuvių kalbą. artikuliaciją, susiklausymą ir daug kitų dalykų.

Gegužės 30d., sekmadienį, 5PM (GMT+1)

Susitikimas su Mariumi Jovaiša

Jau balandį Pasakos vaikai susitiks su tarptautinio pripažinimo sulaukusiu Lietuvos fotografu ir leidėju, „Neregėta Lietuva” autoriumi Mariumi Jovaiša.

Ši knyga pristato ne tik nuostabų Lietuvos kraštovaizdį bei kultūrinį paveldą, bet ir įkvėpiančius šiuolaikinės Lietuvos pasiekimus - biotechnologijų, lazerių ir kitose srityse. 

Neabejojame, bus įdomu ir tėvams - prisijunkite visi!

Susitikimas su logopede

Dvikalbystė yra nuostabi dovana, tačiau tuo pačiu ir tikras iššūkis tėvams! Kviečiame į susitikimą su logopede Egle Vepštiene, turinčią jau 25 metus patirties dirbant su įvairaus amžiaus vaikais. Kalbėsime apie lietuviškų garsų tarimą, praktiką, atsakysime į jums rūpimus klausimus. Bus tikrai naudinga - prisijunkite!

Vasario 16-tosios šventė

Ypatingą Lietuvai dieną - Valstybės atkūrimo dieną kviečiame vaikus į susitikimą su mokslininku, literatūros istoriku Vaidu Šeferiu.

Pakalbėsime apie tai, kas yra Vasario 16-toji, kas yra Lietuva, kuo ji svarbi mums ir ypač - kuo mes esame svarbūs Lietuvai, kad ir kuriame pasaulio krašte bebūtume! 

Vasario 16-tosios šventė

Ką švenčiame? Kodėl Lietuvos nebuvo ir kaip ji ėmė ir atsirado? Kodėl mūsų vėliava trijų spalvų, ir kam be vėliavos reikia ir herbo? Apie tai ir dar šį bei tą vasario 21 dieną padiskutuosime drauge su Ieva Giedraityte, Vilniaus Universiteto, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja ir tyrėja, besidominčia Europos Sąjungos užsienio politika bei Lotynų Amerika.

Seku pasaką...

„Seku pasaką” su mūsų pašėlusia mokytoja Simona! 

Kviečiame vaikus keliauti į nuostabų pasakų pasaulį kartu su musmiryte ir kurti istorijas kartu. Įtraukiantis užsiėmimas sekmadienio popietei! 

Kartą per mėnesį 

Kuratorė Ugnė Paberžytė

Pirmasis metų susitikimas - su MO muziejaus Vilniuje kuratore Ugne Paberžyte, kuri vaikams papasakos apie kuratoriaus darbo subtilybes ir įdomybes. Ugnė ne tik bendrauja su menininkais ir atrenka kūrinius parodoms, bet ir priima esminius sprendimus kuriant parodų architektūrą, leidžiant katalogus ir planuojant parodas kelis metus į priekį. Ugnė vaikams papasakos, ką dar veikia kuratoriai ir kas apskritai vyksta MO muziejuje - tiek lankytojams atvirose erdvėse, tiek parodų užkulsiuose ir žinoma atsakys į smalsuolių klausimus!

Sausio 16d., šeštadienį, 5PM (GMT)

Pokalbis su Kalėdų seneliu

Gruodis - stebuklų metas! Kviečiame visus mažuosius pasaulio lietuvius susitikti su Kalėdų seneliu, kuris kalba lietuviškai. Aptarsite šiuos metus ir pasipasakosit kokių dovanų labiausiai norite. Nepraleiskit progos!

 
 
 

Tomas Dirgėla

Vienas mylimiausių Lietuvos vaikų rašytojų kviečia susitikti! Pažintis su paslaptinguoju ponu Kuku ir jo užkeikta knyga, visi atsakymai apie rašytojo darbo įdomybes, sunkenybes ir Tomo šukuosenos keistenybes - šiurpiame, juokingame ir juokingai šiurpiame pasimatyme su rašytoju, kurį vaikai atpažįsta net gatvėje ar prekybos centro pieno skyriuje!

Dvikalbystės iššūkiai 

Kodėl vaikai kalbėdami lietuviškai įterpia žodžius kita kalba? Kaip dvikalbiam vaikui lavinti lietuvių kalbą gyvenant užsienyje?

Žinome, kad daugelis dvikalbių vaikų tėvų susiduria su panašiais klausimais! Prisijunkite prie

Pasakos bendraįkūrėjos Eglės virtulaus susitikimo, kuriame ji pasidalins savo žiniomis bei duos naudingų patarimų, kaip auginti vaikus, kalbančius keliomis kalbomis. Eglė baigė bakalauro ir magistro kalbotyros studijas Jorko ir UCL universitetuose, kur gilinosi į vaikų kalbos įsisavinimo bei antros kalbos mokymosi teorijas, tyrinėjo dvikalbystės ypatumus. 

Kotryna Zylė

Kviečiame vaikus į virtualų susitikimą su žinoma vaikų rašytoja ir iliustratore, „Didžioji būtybių knyga” bei „Sukeistas” autore Kotryna Zyle. Susitikimo metu Kotryna skaitys savo naujausią knygą „Mažas kaip vabalėlis". Kartu su mažaisiais klausytojais tyrinės knygos iliustracijas bei ieškos atsakymų į šiuos klausimus: ką aš galėčiau įvardinti kaip savo gyvenimo pirmąją gilę?  Kas ta begalybė, kurią pajuntu žvelgdamas į žvaigždes?

Pasimėgaukime stebuklingu istorijos patyrimu ir išgliaudykime vabalėlio istoriją kaip savo gyvenimo gilę!

Ačiū dalyvavusiems!

unnamed-1.jpg

Evelina Daciūtė

Evelina parašė daug puikių knygų, pavyzdžiui, ,,Laimė yra lapė" bei ,,Drambliai eina į svečius". Su dramblių šeimynėle dauguma vaikučių susipažino jau ir per mūsų vasaros pamokėles. 

Susitikimo metu autorė vaikams pasakos savo kūrybą, skaitys „Laimė yra lapė“ ištraukas ir atskleis paslaptis, slypinčias paveikslėliuose. Taip pat, atsakys į mažųjų klausimus.

Ačiū dalyvavusiems!

Marius Čepulis

Žinomiausias Lietuvos gamtos fotografas, ornitologas, knygų apie gyvūnus autorius Marius Čepulis susitikimo metu pasakos vaikams apie įvairius Lietuvos gyvius (nuo vabzdžių iki briedžių), pasidalins įdomiomis istorijomis bei patarimais, kaip prieiti prie paukščių ir gyvūnėlių ir kaip juos nufotografuoti. Nuostabi pamokėlė jauniesiems gamtos tyrinėtojams!

Ačiū dalyvavusiems!

Kada vyksta susitikimai?

Susitikimai vyksta gyvai, "Zoom" platformoje.  Trukmė – apie 30min.

 

Susitikimų laikas visada nurodomas Didžiosios Britanijos laiku (GMT).

Rekomenduojame vaikams nuo 3 iki 13 metų.

Kiek kainuoja susitikimai?

Susitikimai su Pasakos nariams - nemokami.

Praleidus susitikimą, jis nėra nukeliamas.